Test fotoaparátu Canon EOS 700D
Přinášíme recenzi modelu fotoaparátu Canon EOS 700D v setu s novým objektivem 18-55 mm IS STM. Jde u fotoaparátu o pouhou inovaci předchozí verze? Odpověd jsme se pokusili najít za vás. Více v následujícím testu.
Vzhled a ovládání
Canon EOS 700D je nástupcem modelu 650D, který jsme recenzovali v říjnu loňského roku.
Celkový vzhled se téměř nezměnil. Rozdíly je nutné pozorně hledat. Velikost je zcela shodná s 650D. Hmotnost je o nepodstatných 5 gramů vyšší (580g).
Ergonomie ovládání je však opět na vysoké úrovni. Jedinou změnou je sloučení části scénických režimů pod jednu pozici hlavního voliče. Mírně odlišné jsou tvary některých tlačítek. Jejich umístění a funkce jsou však shodné. Přiznám se, že nechci opisovat technickou specifikaci. Tu naleznete buď na stránkách firmy Canon, nebo v již zmíněné recenzi 650D. Já popíši pouze ty funkce, které mohou být zajímavé samy o sobě, nebo mě jinak zaujaly.
LCD, hledáček
LCD je (opět) výklopný a otočný dotykový displej Clear View II TFT s variabilním úhlem natočení, úhlopříčkou 7,7 cm (3,0") a poměrem stran 3:2, přibl. 1 040 000 bodů. V běžných rukavicích jej ovládat nelze, protože je kapacitní. Jeho ovládání funguje zcela bez chybičky a je velmi intuitivní. Včetně třeba zvětšování výřezu při prohlížení snímků.
Zrcadlový (pentamirror) hledáček pokrývá 95% pole. Je zde tedy prostor pro zlepšení. Dioptrická korekce pomůže od –3D do +1D. Ukazuje i nastavenou citlivost. Kompletní informace pak získáme na LCD stiskem tlačítka Info. Měnit je lze po stisku tlačítka Q.
Ostření
Systém využívá devíti ostřících bodů. Každý je křížový, což je sice shodné s předchozím modelem, ale rozhodně je to výjimečné. Ostření je přesné a podává výborné výsledky i za nízkého osvětlení. Bohužel, jak je již u této třídy obvyklé, ostřící body jsou rozloženy poměrně blízko u středu (viz. foto v režimu živého náhledu). V režimu živého náhledu lze zapnout ostření AFQuick pomocí „standardních“ ostřících bodů. Je evidentní, že výrobce si je vědom relativní pomalosti ostřením porovnání kontrastu přímo na čipu a nabízí toto řešení. Nicméně v tomto režimu je třeba nejprve sklopit zrcátko, zaostřit a vrátit jej zpět. To vyžaduje jistý čas také.
Další vlastnosti a funkce
Z dalších funkcí je dobré zmínit režim HDR dostupný ve scénických režimech. V nastavení redukce šumu je položka „NR“ – potlačení šumu u více snímků. Exponuje čtyři snímky, které složí do jednoho s minimem šumu (viz. testové snímky). Dostupné je pouze při vypnuté redukci šumu pro dlouhé časy a nemožné při některých režimech a nastaveních (nápověda ukazuje možnosti).
Další zajímavou funkcí je možnost úprav fotografií přímo v přístroji. Uložit můžeme kopii snímku a tak nepřijít o originál. Možnosti jsou ČB zrno, měkké ostření, rybí oko, olejová malba, akvarel, levný fotoaparát, efekt miniatury. Každé ve třech úrovních. Stačí si prohlédnout menu přístroje v režimu prohlížení a vybrat si.
- Předchozí strana
- 1
- 2
- 3
- Další strana
Komentáře
Tento článek nemá žádné komentáře
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.