činění kůží tradiční metodou.
Pěkný den
Nemůžete komentovat. Nejste přihlášen(a).
Koža na dobrý bubon, sem s ňou.
:)
dobre si to upravil :)
pekne...
nene to bude na oblečení :)
pěkný postprocess
Potrebujem na djembe, daj kus :))
Ozaj, tak to by si mi mohol poradiť, ako kožu dobre spracovať, aby mi nezhnila, nechytila plesne a chrobáky a vydržala dlho.
ČuLo: Základem úspěchu je kvalitně oškrabat obě strany, jak masovou tak stranu se srstí.
Vrchní vrstvu tvoří pokožka kde odumírající rohovatějící buňky přechází do živé vrstvy. Následuje tzv. korium, hlavní vrstva kůže, tvořená z trojrozměrně propletených vláken z vláknitých bílkovin převážně z kolagenu. V koriu se nacházejí chlupové váčky a mazové i potní žlázy. Blány, cévy a tuk tvoří spodní vrstvu řemene tzv. podkožní vazivo.
je potřeba pečlivě odstranit zbytky masa, tuk a blány. To se dělá za mokra. kůže musí být hodně rozmočená.
Strana se srstí se škrabe za sucha. Při škrabání se musí vyvíjet dostatečný tlak , neboť úkolem není odstranit pouze chlupy ale i pokožku.
uf :)
Toto si idem vytlačiť. A budem ťa keď tak s tým otravovať ešte dakedy :))
atmo tam vidím,5+