Tak nám ta kometa stále září tak že je viditelná i pouhým okem jako mlhavý obláček v souhvězdí Persea.
Za poslední měsíc se několikanásobně zvětšila (a její plošná jasnost se snížila) tak, že se o ní tvrdí, že je v současnosti největším objektem ve Sluneční soustavě (větší než Slunce a všechny planety).
Foceno "běžným" Makro objektivem Sigma 150mm/2.8, cca 40 skládaných expozic 60s na ISO1600 s použitím astronomické montáže kompenzující rotaci Země.
Nemůžete komentovat. Nejste přihlášen(a).
VYNIKAJÍCÍ
je to určitě pracná a originální fotka, ale z hlediska kompozice či nápadu bída ;)
tohleto neumím hodnotit... ;)
2Kuduk: nechci se přít, ale pro podobnou fotku je jiná než středová kompozice, těžko myslitelná. Jinak se asi shodneme že výtvarná fotogrfie s "nápadem" to není ;-)
rozhodne zaujimave
no to mi řekni.... hmm....zajímavé...
zajímavý
Pekne. Sam som skusal ale bez pointacie to nejde :(
líbí se mi to,fajn snímeček
2Ivan: Ale jde, tohle je foceno na CG5-ADV bez pointace. U ohniska 150mm a expozice 60s neni sance aby se to rozjelo pokud je alespon trochu slusne ustavena montaz.
A nahodou jsem ji mel vcera ustavenou nejlepe za dobu co ji mam (po pulhodinovem foceni mi ujela o jeden az dva pixely, a dokonce i periodicka chyba byla v tomto intervalu).
Beznejsi je ze mi pri takovemto rychlem vyjezdu na foceni cestou z prace (bez pointace) ujizdi 2 pixely za minutu ;-)
já si myslím, že kdyby ta kometa byla ve zlatém řezu vpravo dole a její směr letu by byl lehce šimko nahoru do levého rohu, tak by to bylo o dost zajímavější ;-)
parada :)
Ahoj ahoj. Tak tahle fotka mi nejak unikla... Pekny, moc.
P.S: Doufam, ze se uvidime v Hodkovicich :)
klobouk dolů