Jak probíhal 12. Šumavský FotoMaraton

V sobotu 17. září se konal již 12. ročník Šumavského FotoMaratonu v Kašperských Horách. Byly vyhlášeny dvě kategorie, pro mobilní telefon a pro fotoaparát. Vítězům pogratuloval i Mistr Robert Vano. Atmosféra akce byla skvělá, všichni fotili s nadšením. Děkujeme všem účastníkům, vítězům gratulujeme!

V sobotu 17. září se konal již 12. ročník Šumavského FotoMaratonu. Start i vyhlášení vítězů proběhlo v infocentru NP Šumava v Kašperských Horách. Letos soutěžilo 48 fotografů. Byly vyhlášeny dvě kategorie, pro mobilní telefon a pro fotoaparát. Vítězům pogratuloval i Mistr Robert Vano. Atmosféra akce byla skvělá, všichni fotili s nadšením. Děkujeme všem fotografům za účast, vítězům gratulujeme a všem přejeme dobré světlo!

Startovní témata pro letošní ročník byla:

1. Hra
  2. Kontrast
  3. Proud
  4. Miláček
  5. Malý, velký

Cílem každého soutěžícího fotografa bylo v daném pořadí vyfotit všechna témata, a to do časového limitu. Fotografie se nesmí upravovat a účastníci se musí pohybovat v blízkém okolí Kašperských Hor.

Zeptali jsme se všech soutěžících na nejjednodušší, nejobtížnější a nejzajímavější téma. Nejlehčí téma pro Vás bylo „Malý, velký“, kde většina snímků byla zdařilá. Naopak nejtěžší téma podle Vás byl „Miláček“. Ačkoli se zdá, že pět hodin je na nafocení pěti témat je hodně, soutěžící by o tom mohli napsat své…například, že jim na poslední téma zbylo už jen pár minut. A nejzajímavějším tématem pro Vás byla „Hra“.

Soutěžilo se o hodnotné ceny v čele s monitorem EIZO CS2410, následoval poukaz na kurz s Mistrem Robertem Vano od FotoInstitut.cz, poukaz na roční předplatné magazínu Foto­Video a knihy od nakladatelství Zoner Press.

Doufáme, že se zase potkáme se všemi na dalším pražském nebo šumavském FotoMaratonu. Současně Vás všechny srdečně zveme ještě letos 19. listopadu na Setkání fotografůKC Zahrada v Praze na Chodově.

A už se pojďme podívat na vítězné fotografie. Celkem bylo rozdáno 11 cen.

pořadí - soutěžní číslo

Na závěr, děkujeme Vám, všem účastníkům 12. Šumavského FotoMaratonu, kterých se Vás letos sešlo 48, za krásné snímky. Vítězům gratulujeme!

A těšíme se na další společná setkání ať už na šumavském či pražském FotoMaratonu. Nebo třeba ještě letos se potkáme 19. listopadu na Setkání FotografůKC Zahrada v Praze na Chodově.