Fotočlánky
-
Zhodnocení tématu "Ani ryba, ani rak"
„Milí fotografové, po jednoduchém tématu měsíce „Cestou domů“ jsem Vám na prosinec zadal náročné téma. Jak jsem očekával, dalo Vám řádně zabrat...“, začíná své povídání profesionální fotograf Kamil Varga. Jak si poradit s tématem „Ani ryba, ani rak“, i Vaše fotografie najdete v článku.
-
Tomáš Matějček: fotoaparáty nás v Megapixelu baví
„Spojení obživy se zábavou je nejen pro mne, ale také pro drtivou většinu našich zaměstnanců, příjemným důsledkem práce v Megapixelu,“ říká Tomáš Matějček, majitel dvou kamenných prodejen a jednoho z nejvýznamnějších e-shopů na českém trhu s digitálními fotoaparáty. Další zajímavé informace o Tomáši Matějčkovi a vzniku Megapixelu naleznete v následujícím rozhovoru.
-
Zoner Press - AKT
Lidské tělo vždy lákalo umělce všech oborů. Pro básníky, sochaře, malíře bylo, je a bude věčnou inspirací. Nejinak je tomu ve fotografii. V nové knize z nakladatelství Zoner Press se o tom můžete přesvědčit. Kniha má název AKT – naučte se fotografovat kreativně, my se vám jí pokusíme v následujícím Knihtipu představit.
-
Zhodnocení tématu "Cestou domů"
V dnešním článku profesinální fotograf Kamil Varga přichází s hodnocením Vašich fotogtrafií na říjnové téma Cestou domů. Na rozdíl od projektů na hodnocení fotografií, ve kterých se zasílají své fotografie na volné téma, nebo žánrově vymezené, jako je třeba krajina nebo portrét, se tentokrát setkáváme s tématem obsahovým. Kamila nejvíce zajímá, jak originálně a kreativně si s tématem poradíte.
-
Sýria – nehostinná krajina pohostinných ľudí
Na posvätnú formulku La il-laha illa Allah Mohammed rasul Allah si musíme zvykať. Ale preto sme tu, v Sýrii, krajine, ktorú si našinec spája buď so súčasným izraelským konfliktom alebo opačne - s pradávnou históriou. Oprávnene, ale zrejme zabúda na ľudí samých...
-
Jiří Havel: Jak fotografovat krajinu
Dalším významným počinem nakladatelství Zoner Press v letošním roce je vydání knihy Jiřího Havla: Jak fotografovat krajinu. Jméno autora je jistě zárukou kvality ještě před otevřením knihy. V našem dnešním knihtipu se Vám pokusíme knihu představit blíže.
-
Děti Tibetu
V krátkém období se mi podařilo dostat se dvakrát do Tibetu. Civilizace sem proniká mílovými kroky. Fotografie umožňuje dokumentovat lidi v prostředí, které může do několika let navždy zmizet. Na cestách jsem se snažil zaměřit na rodiny. Nebylo to zrovna jednoduché, neboť lidé v Tibetu se fotografovat většinou vůbec nechtějí.
-
SIAM – THAJSKO TROCHU JINAK
Pro ostřílené cestovatele je Thajsko něčím, čím jsou pro gurmána buřty s cibulí. Prostě něco obyčejného, co si může dát vždycky a co ho nemůže nijak překvapit. Do Thajska jezdí davy turistů, kteří v drtivé většině zakotví u pláže, ti dobrodružnější si zaplatí poznávací zájezd...
-
Cestopis - 2600 km po Islande (Iceland), september 2006
Island. Země sopek, gejzírů... Kam všude nás může zavanout touha po dálkách se můžete dočíst v cestopise, který napsal Miron Mikita. Děti by řekli, že tam straší. Běžme se na něj podívat...
-
Malý průvodce - polská jezera v Krkonoších
Na formování celých Krkonoš se kdysi podílely údolní ledovce, po kterých dodnes v Krkonoších zůstává mnoho stop. Jednou z nich jsou ledovcová jezera v polské části pohoří - Maly a Wielki Staw. Obě jezera jsou českým turistům, podobně jako Sněžné jámy, v povědomí spíše z "ptačí perspektivy" hřebenové Cesty česko-polského přátelství. Nicméně, co by to bylo za fotografa, kdyby zůstal u "klasického" pohledu!