"Černobílý svět" do 13. ledna 2024

  • MaTal
    MaTal
    09.01.2024 17:51

    Vážení chytří zde prosím o radu! Když si rozkliknu „Všechny soutěže“ je pod „Černobílý svět“ do 13.1. … a dále 13.11.2023 – 16.1.2024 (právě probíhá) a dále :
    „Vkládat fotografie můžete do 22.10.2023. Vítězové na 1.-3. místě získají cenu. Nezapomeňte hodnotit, o vítězi rozhodujete svými body!“ Což je asi chyba administrátora, jen zkopíroval něco starého, ale oprava by byla vhodná. Mě by však zajímala ta druhá data, která se objevují, i po rozkliknutí i u „Parametry soutěže“. Např. u TD v parametrech jsou data od-do pořízení fotografii, tady to platí stejně?, a co to do 13. a do 16.1. To je také chyba, nebo to souvisí s vkládáním fotek, hodnocením a asi vzhledem ke krátké době ne s vyhodnocením soutěže. Díky za odpověď, 13. (16.?) se blíží, a pokud by se jednalo o fotky jen pořízené mezi 11.23 a 1.24, pak by jich spousta nesplnila zadání, včetně té mé, M.

  • Adam Švarc
    Adam Švarc
    Admin
    Autor
    09.01.2024 18:15

    Přeji dobrý večer,

    dvouměsíční soutěž "Černobílý svět" probíhá od 13. listopadu do 13. ledna. Hodnotit fotografie je možné do 16.1. 2024. Nejedná se pouze o fotografie pořízené v daném rozmezí.

    Děkuji.
    Adam.

  • MaTal
    MaTal
    09.01.2024 18:52
    Reaguje na Adam Švarc 09.01.2024 18:15:

    "Přeji dobrý večer, dvouměsíční soutěž "Černobílý svět" probíhá od 13...." - zobrazit celý komentář

    Díky! MT

  • MaTal
    MaTal
    11.01.2024 16:52

    Blíží se poslední den na vložení fotografií do soutěže a tak jsem začala s pokusem k uveřejněným fotkám něco napsat, případně vybrat nějaké, které se mně nejvíc líbí, ale! Přečetla jsem si zadání „Do soutěže se přijímají černobílé fotografie krajin a architektury z domova i ze světa.“ a zjistila jsem, že na mnoha fotografiích, které se mi líbí, nebo jsou obsahem zajímavé je vše jiné, než krajina a architektura. Vzhledem k tomu, že jsou i tyto nadále v soutěži (do soutěže se přijímají) a mohou jim být přiřazovány *, tak mohou i vyhrát? Ráda bych uvítala na toto názor někoho, kdo s takovou soutěží má zkušenost. Díky M.

  • E.B.E
    E.B.E
    11.01.2024 16:56
    Reaguje na MaTal 11.01.2024 16:52:

    "Blíží se poslední den na vložení fotografií do soutěže a tak jsem začala s..." - zobrazit celý komentář

    Bohužel ze zkušenosti vyhrávají jak fotografie, tak i autoři porušující pravidla. Tak ano. Mohou vyhrát :-)

  • Raul Zelený
    Raul Zelený
    11.01.2024 17:33
    Reaguje na MaTal 11.01.2024 16:52:

    "Blíží se poslední den na vložení fotografií do soutěže a tak jsem začala s..." - zobrazit celý komentář

    Pro příklad uvedu svou „zkušenost“ z loňského roku. Proběhla zde soutěž „Řeky a potoky“. Článek se soutěžním zadáním je zde:
    https://www.fotoaparat.cz/clanek/3030/soutez-reky-a-potoky-2023/
    Soutěžní zadání znělo: „České a moravské řeky, říčky a potoky jsou na jaře plné vody. Těšíme se na Vaše zachycení této krásy, kterou má hodně z nás blízko svého domova.“
    A zde jsou výsledky: https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/galerie/362/
    Zlatou medaili obdržela fotka (série) opatřená štítky (hashtagy) „podzim“ a „barvy podzimu“. Bronzovou medaili obdržela fotka pořízená 10.10.2021. Tedy taktéž na podzim. Pro posouzení, zda se jedná o potok plný vody, doporučuji porovnání s fotkou, která skončila na 10. místě a je na ní ten samý vodopádek. Podle údajů ČHMÚ (klikněte na rok 2021) byl říjen 2021 v Olomouckém kraji (kde se Poniklý vodopád nachází) měsícem s vůbec nejnižším počtem srážek za rok 2021:
    https://www.chmi.cz/historicka-data/pocasi/uzemni-srazky#

  • MaTal
    MaTal
    11.01.2024 18:01

    Pánové, díky vám oběma. Takže pokud vyhlašovatel nevyužije své právo, a asi i povinnost, a u takové fotky nedá např. to, co se objevilo u posledního TD je teoreticky druhá možnost, a sice takové fotky nehodnotit, ale …

  • Raul Zelený
    Raul Zelený
    11.01.2024 18:15
    Reaguje na MaTal 11.01.2024 18:01:

    "Pánové, díky vám oběma. Takže pokud vyhlašovatel nevyužije své právo, a asi..." - zobrazit celý komentář

    Je to tak. Pokud pořadatelé budou i nadále sledovat pouze kvantitu (počet fotek a kliknutí) a pokud se diváci (v roli rozhodčích) budou i nadále chovat jako algoritmy či jiné formy umělé inteligence (které umí vyhodnotit jen množství barev/tónů na fotce), budou dvouměsíční soutěže i nadále Kronikou města KocourkoFA.

    Potom už zbývá jen jediné:
    A já chci z tohoto místa poděkovat organizátorům tohoto závodu, jmenovitě doktoru Krotkému, za to, že se nebáli pustit do našich fotografických soutěží nový svěží vítr.

  • Adam Švarc
    Adam Švarc
    Admin
    Autor
    11.01.2024 21:35

    Dobrý večer všem soutěžícím,

    rád bych upozornil a zrekapituloval zadání soutěže: "Do soutěže se přijímají černobílé fotografie krajin a architektury z domova i ze světa."

    Kvůli nedodržení zadání soutěže jsem musel odstranit 23 soutěžních fotografií.

    Děkuji za pochopení.

    Hezký zbytek týdne.
    Adam

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse