Test bezzrcadlovky Samsung NX300
Samsung NX300 je další ze stále se rozrůstající skupiny "bezzrcadlovek", tedy kompaktů s výměnnými objektivy. Co nabídne a čím se liší od konkurence se dočtete v testu.
Další funkce
NX300 má ještě několik další funkcí, které stojí za zmínku:
Custom tlačítko lze nastavit na vybrané funkce –
náhled hloubky ostrosti, zámek expozice, RAW, WB
Blesk přídavnému blesku lze kompenzovat zábleskovou
expozici a měnit synchronizaci na první a druhou lamelu (patice na blesk má
standardní středový kontakt, lze tedy nasadit i neoriginální blesk, ten
ale nebude ovladatelný z fotoaparátu)
Korekce deformace objektivu v menu fotoaparátu je možné
zapnout automatickou korekci soudkovitosti u fotografií
Dynamický rozsah fotografie může být rozšířen (mírné
korekce proti přepalům/podexpozicím), nebo může být nastaveno HDR.
Fotoaparát automaticky nafotí a složí HDR fotografii s citlivým
výsledkem, který nevypadá omalovánkovitě.
Další fotografie
Závěr
Samsung NX300 je rozhodně dobrý fotoaparát. Sice by mohl mít více různých nastavení a funkcí pro „profíky“, ale bylo by to na úkor výborné přehlednosti. Velmi se mi líbí, jak i přes například široké možnosti úpravy vyvážení bílé je vše přehledné a pokud nechcete, pokročilá nastavení vás neotravují. Co přidává Samsungu na hodnotě je konektivita – možnost propojení s ostatními zařízeními a sdílení fotografií na webu přímo po připojení přes wifi k internetu. Jste-li fandové technologií, nebo pokud chcete jednoduše sdílet kvalitní fotografie, je pro vás NX300 dobrou volbou. Jako mínus vidím absenci GPS, která se pomalu stává standardem u vyšší kategorie fotoaparátů, a absenci vestavěného blesku pro případy nouze.
- Předchozí strana
- 1
- 2
- 3
- 4
- Další strana
Komentáře
Zobrazit diskusi ke článku ve fóruNevím jestli se to někdy u nějaké Vaší recenze už neřešilo, ale rád bych se dozvěděl smysl Vašeho testu vyvážení bílé. Rád bych věděl jak dokáže automatické či ručně nastavené vyvážení bílé dobře korigovat barvy v příslušné světelné situaci. Proto má smysl za slunečného počasí udělat snímek s přednastaveným "sluníčkem", za mračného počasí "zataženo", v interiéru pak fotku fotit bleksem s nastaveným "bleskem", popř. bez blesku s "žárovkou" nebo "zářivkou" podle použitého osvětlení... myslím, že tušíte kam mířím. A ke každé takové fotce potom ještě snímek s automatickým vyvážením. JAKÝ smysl má, to co děláte Vy? Mám zkoumat jak kvalitní odstín modré vytvoří fotoaparát nastavený na žárovkové osvětlení venku za zamračeného dne? Proboha, k ČEMU mi to je ??? Chápu,že když není vhodné počasí, tak venku všechny varianty vyvážení neotestujete, ale minimálně ty interiérové, o které jde spravidla nejvíc, můžete udělat vždy. Venku většina aparátů funguje +- bez problémů, za umělého osvětlení by mne ale vyvážení bílé setsakra zajímalo. To co dáváte do recenzí Vy je slušně řečeno na nic...
Článek je to pěkný, jenom by se měl nazvat recenze nebo pr článek, ale uživatelský test to není ani náhodou.
A případě nějakých obrazových ukázek by to u aparátu s výměnnými objektivy chtělo uvést jakým objektivem bylo co foceno, sice to může být v exifu, ale hodilo by se to rovnou uvést.
Jinak já bych tedy od testu čekal praktické zjištění, nakolik výrobce skutečně splňuje co slibuje v návodu a v informačních materiálech. Ne nějaký přepis pr materiálů, ale skutečně ověřit že to tak v praxi je nebo není, a nakolik.
Jako třeba když v MDF provedou srovnávací test travních sekaček nebo motorových pil, kde je u jednotlivých modelů i jasné hodnocení, mnohdy pro některé výrobce celkem nepříznivé.
PL
JPEG engine je hrozný. S těmito fotoaparáty bych asi fotil výhradně do RAWu.
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.