Zábleskové světlo. Škola světla Jana Pohribného MQEP - zhodnocení

  • Lahváček
    Lahváček
    21.12.2020 10:19

    Zdravím.
    Taky mě překvapila nízká účast.
    Děkuji za komentář, dokonce ke všem, mým fotkám.
    S tím přepalem jsem dost bojoval. Co s tím. S časem samozřejmě nehnu. Snížení ISO, nebo přiclonění ztmaví přeskakující. U těch „jednoexponobvaných“ snímků by možná ještě šlo zvýšit výkon blesku (nevím, nepamatuju si to), ale u toho stroboskopu jsem byl určitě už na maximu. Dát blesk blíž jsem nemohl jednak z důvodu bezpečnosti – nerad bych aby mi blesk shořel a druhak mám jen manuální odpalovač blesku u kterého mi stroboskop nejde. Jediné co mě napadlo je použít přechodový filtr. Určitě příště vyzkouším.
    Rovněž mi u EOS 90D + manuální odpalovač nefunguje odpálení na druhou lamelu. Nechápu proč. Je mi jasný, že na blesku to nastavovat nemá cenu. Ale nějaké nastavení ve fotoaparátu, aby fotoaparát to „teď“ zmáčknul, až před druhou lamelou jsem nenašel. U těch zdvojených osobností, jsem to řešil tak, že jsem měl odpalovač v ruce a po cvaknutí fotoaparátu jsem si odpočítal sekundu a blesk odpálil. Naštěstí má odpalovač i tlačítko, tak jsem to nemusel dělat hřebíkem :-) . Samozřejmě takto vzniklo i pár fotek, kdy jsem tlačítko zmáčknul pozdě a na fotce byl jen červenej Lahváček. Zkusím si zbastlit nějaký „opožďovač“ na kterém bych nastavil čas. Spustil by to fotoaparát a blesk by to odpálilo až za chvilku. Byl by tam i režim "stroboskop", krerý by "přdržel" signál po celou dobu expozice. Uvidím, když bude čas, tak si mám s čím hrát.

    Mějte se Karel Lahváček

  • Lahváček
    Lahváček
    21.12.2020 10:34

    P. S.
    Že jsem „nejpilnější“ mi nikdo ještě neřekl. Tedy ve škole ani v práci určitě ne :-)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse