Téma dne "HUDBA" - čtvrtek 4.1. 2024

  • Adam Švarc
    Adam Švarc
    Admin
    Autor
    14.12.2023 11:57

    Hezký den všem fotografům,

    přikládám pravidla pro následující TD "HUDBA"

    PRAVIDLA:
    ---------------
    Fotografie mohou být nafoceny od vyhlášení tohoto tématu (14.12. 2023) až do 4.1. 2024.
    Vkládejte max. 3 aktuální (nikoliv archivní) snímky do této galerie s datem pořízení, nejlépe s EXIF daty, a to pouze ve čtvrtek 4.1. 2024 od půlnoci do půlnoci. Hodnotí se slovně, bez bodů.

    Hodnoťte snímky ostatních soutěžících, komentujte, poukazujte na chyby a vyzdvihujte klady. V termínu od pátku 5.1. do půlnoci pondělí 8.1. vyberte tři snímky, které se vám nejvíc líbí a u jedné vaší vložené fotografie zadejte „upravit informace.“ Do popisu fotografie vepište pořadí snímků od prvního po třetí místo následujícím způsobem:
    1. místo - název fotografie - autor - zkopírujte link na fotografii
    2. místo - název fotografie - autor - zkopírujte link na fotografii
    3. místo - název fotografie - autor - zkopírujte link na fotografii a nezapomeňte kliknout na „uložit fotografii“, jinak se nic nenačte. Každá fotografie soutěží sama za sebe, body za různé snímky jednoho autora se nesčítají. Snímek, který uvedete na prvním místě, dostává 3 body, druhý 2 body a třetí 1 bod.

    VÍTĚZ = Autor s fotografií celkově na prvním místě, volí nové téma TD a sčítá u něj body. Nové téma s krátkým popiskem napíše na redakční mail redakce@fotoaparat.cz a k němu připojí průvodní fotografii odpovídající jím vybranému tématu.
    Administrátoři následně otevřou novou galerii s názvem TD jako soutěž, která se koná opět první čtvrtek dalšího měsíce.
    ---------------

    Přeji všem dobré světlo.
    Adam

  • Marie
    Marie
    14.12.2023 14:13

    Nové téma se mi líbí...určitě bude zase zajímavé a sejde se hodně pěkných fotek. Těším se. Díky.

  • casablanca
    casablanca
    14.12.2023 15:20

    Moc pěkné téma, pokusím se ...

  • Festa
    Festa
    03.01.2024 00:58

    Okem profesionála Hudba- po třech letech. Jsem zvědavý na nápady. -)
    Vašek

  • Raul Zelený
    Raul Zelený
    04.01.2024 10:40
    Reaguje na Festa 03.01.2024 00:58:

    "Okem profesionála Hudba- po třech letech. Jsem zvědavý na nápady. -) Vašek..." - zobrazit celý komentář

    Zatím žádná fotka nedorazila, tak tě aspoň trumfnu v cestování časem do minulosti.
    Téma dne "Nechť hudba zní" proběhlo již v roce 2006:
    https://www.fotoaparat.cz/clanek/543/necht-hudba-zni-rozhovor-s-vitezem-10309/
    O něco později se konalo téma dne "Malá noční hudba" (to už lze najít v soutěžních galeriíích).

  • E.B.E
    E.B.E
    04.01.2024 19:24

    Zatím osazenstvo FA nezklamalo. Alespoň ne mě. Raul se tu snažil naznačit, jak vypadaly fotografie před dvaceti lety, pořízené ještě starší technikou a dnes: Cvak na kytaru na zdi. Cvak na sluchátka. Cvak na sošku s harfou ...nikdo se ani nesnaží počkat na světlo, či si ho vytvořit např. lampičkou, pohrát si s nastavením fotoaparátu, nebo nedejbože vymyslet cokoli kreativního, zvláštního, co by mělo vztah k zadání. Hlavní je "splnění" úkolu. Soutěžit :-(

  • E.B.E
    E.B.E
    04.01.2024 22:55

    Zdá se, že napříště budete muset upřesnit pravidla, protože jsou pro některé stále těžko pochopitelná. Obvzláště pro letité účastníky. Nezávidím adminovi, který bude muset mazat všechny ty příspěvky u soutěžních fotografií od všech nesoutěžících uživatelů :-) https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/fotografie/518136/?page=7b9f938e1adfc68f93fb78adab7761c5

  • KIV
    KIV
    05.01.2024 00:34

    https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/fotografie/518119/

  • MaTal
    MaTal
    05.01.2024 13:16

    Pokud jsem dobře počítala, tak vložilo 14 fotografů a do tohoto momentu se k 25 fotografiím nějak vyjádřilo pouze 5 účastníků TD. U spousty fotografií není žádný komentář, a pokud by se vymazali i nesoutěžící, tak by druhá polovina byla bez komentáře a u mnohých zbývajících jsou komentáře účastníku právě proto, že reagují na ty neúčastníky. Formulace pravidel je sice jasná, ale zvyklosti jsou jiné, proto by bylo dobré se na úpravě formulace domluvit s administrátorem. Já bych brala letitou zvyklost : Komentovat kdokoliv z FA, uvádět vybrané 3 snímky na 1. – 3. pořadí pouze účastnící TD.

  • Marie
    Marie
    05.01.2024 13:31

    Co se to děje? U všech fotek TD mám vzkaz: Komentovat fotografie v této galerii mohou jen její členové... já vložila řádně soutěžní fotku a nemůžu na ní ani hodnotit - tedy vstup mám zakázán - nějak se mi tu už přestává díky tomu líbit....-:-/ To, že opět admin nezakázal bodování u soutěžních fotek TD nikdo nezmínil... no kdo si vzpomněl, tak zakázal sám... fotky s povoleným hodnocením by měly býti neplatné, jak se dříve psalo.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse