Jak fotografovat živelné ohňostroje

  • Karel Endler
    Karel Endler
    17.01.2024 06:46

    Teď na Silvestra u nás byla taková mlha, že byly vidět rachejtle tak do dvaceti metrů od paneláku. Tak snad příště...

  • Festa
    Festa
    17.01.2024 11:40

    Fotografie dá ohňostroji jiný rozměr. Horší je, že si ho fotograf tak nevychutná. :-)
    K poučnému článku jen jedna výtka.
    Měl přijít před Novým rokem. :-)
    Vašek

  • Andrej Macenauer
    Andrej Macenauer
    Autor
    17.01.2024 12:46

    To. Festa On ten nápad zkusit do tady v Kašperkách vznikl až letos. Pak jsem byl překvapen, že výsledek je slušný a to se vyrazilo až 5 minut před půlnocí. A fotil jsem na Av, což někdo tvrdí, že takto se ohňostroje fotit nemají. Já mám ale náhodu někdy rád a v kombinaci s celoplošným měřením změny v expozičním čase nejsou tak dramatické i když je jasné, že množství raket je rozhodujícím zdrojem světla.

  • Festa
    Festa
    17.01.2024 16:00
    Reaguje na Andrej Macenauer 17.01.2024 12:46:

    "To. Festa On ten nápad zkusit do tady v Kašperkách vznikl až letos. Pak..." - zobrazit celý komentář

    Díky za reakci. Jak fotit to a to se dá zjistit i jinde, nebo to prostě zkusit. :-)
    Toto je disciplína, která se dá trénovat pár dní ke konci roku, a to není čas na omyly.
    Proto je potřeba jít patřičně připravený! :-)
    Výsledky jsou potom o to větší radostí.
    Každopádně si nějaké rady přečtu bez ohledu na roční období.
    Ať se Ti daří. A díky.
    Vašek

  • Petr Dvořák-obrazprovas.cz
    Petr Dvořák-obrazprovas.cz
    20.01.2024 15:23
    Reaguje na Festa 17.01.2024 16:00:

    "Díky za reakci. Jak fotit to a to se dá zjistit i jinde, nebo to prostě..." - zobrazit celý komentář

    Přijď si to vyzkoušet k nám ! Na pokus máš asi 20 minut parádní show i s hudbou.
    To by ti mělo stačit aspoň na jeden podařený záběr určitě :-)

    https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/fotografie/448105/?page=e19229f47512f98eaf77e81cd79a0c9b

    https://www.ignisbrunensis.cz/

  • Festa
    Festa
    20.01.2024 21:11
    Reaguje na Petr Dvořák-obrazprovas.cz 20.01.2024 15:23:

    "Přijď si to vyzkoušet k nám ! Na pokus máš asi 20 minut parádní show i s..." - zobrazit celý komentář

    Ahoj Monty, dík za pozvání. Jeden dobrý záběr udělám i u nás za 8 minut. :-)
    Vašek

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse