Téma dne "SYMETRIE" - čtvrtek 7.12.

  • drapka
    drapka
    12.12.2023 20:52
    Reaguje na MaTal 12.12.2023 16:43:

    "Moniko, hlavně to přehodnoť Ty a navíc doufám, že to Ivana nepřijme. Nic..." - zobrazit celý komentář

    Ahojky Mahu, děkuju za komentář, moc potěšil, ale jako vítěz se už necítím, spíš jako poražený, myslím si, že Gaby to zvládne vybrat nové téma do TD, .....a v tabulce mě můžeš nechat, určitě se budu snažit něco vymyslet, hezký večer Monika.

  • Festa
    Festa
    12.12.2023 21:22
    Reaguje na drapka 12.12.2023 20:49:

    "Ahojky Vašíku, vůbec se nezlobím, chci jen, aby to bylo správné a proto se..." - zobrazit celý komentář

    Jak jsem napsal, jde jen o můj názor.
    Jsi šikulka. :-)
    V

  • Marimona
    Marimona
    12.12.2023 21:36

    Názory účastníků jsou vítány, ale výsledky jsou nezpochybnitelné.
    Moni - těšíme se na další TD!!

  • Festa
    Festa
    12.12.2023 21:39
    Reaguje na Marimona 12.12.2023 21:36:

    "Názory účastníků jsou vítány, ale výsledky jsou nezpochybnitelné. Moni -..." - zobrazit celý komentář

    Hezky povedano. .-)
    Vašek

  • Paveljan
    Paveljan
    12.12.2023 22:29

    Mně se zrovna porušená symetrie Drapky líbila, víc mě ale překvapilo druhé první místo. Nicméně takto jsme rozhodli všichni vespolek a z hlediska pravidel není žádný důvod k tomu některou z fotografií upřednostňovat. Další postup je na domluvě vítězů. A abych nezapomněl, gratuluji vítězům :-)

  • Věra Rothová
    Věra Rothová
    13.12.2023 11:55
    Reaguje na Paveljan 12.12.2023 22:29:

    "Mně se zrovna porušená symetrie Drapky líbila, víc mě ale překvapilo druhé..." - zobrazit celý komentář

    Jsem na tom úplně stejně - taky jsem hlasovala pro Moničino Pečení a nechápala vysoké hodnocení druhého vítěze. Očekávala jsem, že budeme hodnotit téma Symetrie, a ne nejvíc symetrickou fotku. To už můžeme vyfotit cokoliv, zrcadlově otočit, slepit a máme hotovo (jedna taková tam byla).
    Takže, Moni, nestrkej hlavu do písku, zastupuješ minimálně polovičku hodnotících, tak hurá na další téma! I když přiznávám, že takové nesourodé dvojici se to bude hůře vymýšlet ;)
    Věra

  • MaTal
    MaTal
    13.12.2023 12:20

    Snažím se splnit zadání a tak čtu. Dva odkazy z několika -
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Princip_symetrie
    https://www.blogfotografa.cz/nejsilnejsi-kompozicni-pravidlo/
    zejména ten druhý je zajímavý a i když je po soutěži, stojí zato si ho přečíst.

  • drapka
    drapka
    13.12.2023 13:42
    Reaguje na Věra Rothová 13.12.2023 11:55:

    "Jsem na tom úplně stejně - taky jsem hlasovala pro Moničino Pečení a..." - zobrazit celý komentář

    Věrko děkuju, opravdu mě to moc potěšilo, jak výhra tak i vaše písmenka :-),.....a zítra se můžete těšit na nové téma, doufám, že Gaby mě v tom nenechá a pomůže mi s tím, Věrko měj se fajn a ostatním také přeji krásný den, Monika.

  • Atropina
    Atropina
    13.12.2023 14:47

    Podle mého skromného názoru je symetrie nejen v poučkách. Nemusí totiž jít o symetrickou fotografii jako takovou, ale lze mít ve snímku i něco co symetrické je samo o sobě a to určitě vykrájené hvězdy jsou. To, že je ve snímku symetrie fotografická něčím narušená co dělá fotografii asymetrickou to ještě neznamená, že ty symetrické předměty v ní najednou neplatí. Podle mého to byl od Moniky skvělý nápad a gratuluji nejen jí, ale i Gaby a všem ostatním na stupních vítězů. Vnímání fotografií je čistě subjektivní záležitost a to, že se někomu něco nepozdává ještě neznamená, že jinému se to nemůže líbit.

  • Míla Vildová
    Míla Vildová
    13.12.2023 22:34
    Reaguje na Věra Rothová 13.12.2023 11:55:

    "Jsem na tom úplně stejně - taky jsem hlasovala pro Moničino Pečení a..." - zobrazit celý komentář

    Haha, /vyfotit cokoliv, zrcadlově otočit, slepit a máme hotovo,/ mě tak nějak zaujal spíš tenhle odkaz na trochu fantazie.
    https://ceskegalerie.cz/cs/recenze/daniel-kreissl-od-chaosu-k-radu-cestou-symetrie
    Prostě jsem hledala dvě hodiny v lese, co nějak dávalo smysl, nic moc, vím, ale mě se ten list připomínající postavu se sněhovou čepicí docela líbil. Další dvě hodiny mi trvalo než jsem to dala dohromady, páč jsem to nikdy nedělala.. :) To ty další tři fotky co jsem měla připravené, odraz, můstek se zábradlím, most, byly proti tomu brnkačka. :-)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse